נגישות
נגישות
פניות הציבור
קבלו הצעת מחיר מנציג

איך משווים בין ההצעות לביטוח רכב?

לפני שרוכשים פוליסות ביטוח רכב, חשוב לדעת מספר פרטים העשויים להיות שונים בין פוליסה אחת לשנייה.

דברים שצריך לבדוק בכל הצעות ביטוח הרכב השונות

  • בביטוח מקיף לרכב יש לוודא כי פוליסת הביטוח פוטרת מדמי כינון הנזק במידה והרכב מתוקן במוסך הסדר וכי הכינון מבוצע באופן אוטומטי. משמעות סעיף זה מבטיחה שבמידה ותיקנת את הרכב במוסך הסדר, הסכום היחידי שיגבה מהמבוטח בשעת תביעה הינו ההשתתפות העצמית הנקובה בפוליסה בלבד וזאת בניגוד למצב בו גובים דמי כינון (בעת תיקון הרכב במוסך שאינו בהסדר) ואז בנוסף להשתתפות העצמית נגבה סכום נוסף שהינו אחוז יחסי מגובה הפרמיה השנתית.
  • מומלץ לוודא כי TOTAL LOSS נקבע ב- 50% נזק ממחירון הרכב ולא באחוזים גבוהים יותר.
  • מומלץ לבדוק כי ספקי השירותים במקרה נזק לרכב (גרירה, שמשות, מוסכי הסדר) מוכרים ועומדים בסטנדרטים גבוהים של שירות ואיכות.
  • כדאי לברר תוך כמה זמן מסופק רכב חלופי במקרה של גניבה נזק חלקי או אבדן גמור. בשעת הצורך זמן האספקה של רכב חלופי יכול להיות גורם משמעותי בחזרה מהירה לשגרה. זמן ההגעה של רכב חלופי יכול לנוע בין 24 שעות ועד 72 שעות בחלק מן החברות.
  • בבדיקת הצעת המחיר יש לבחון את מחיר הביטוח, תנאי התשלום וההשתתפות העצמית (יש לשים לב כי חברות ביטוח לעיתים נוטות להציע את הביטוח במחיר מאוד אטרקטיבי אך עם סעיף השתתפות עצמית גבוה). בסופו של דבר חשוב לבדוק כמה משלמים אך חשוב יותר לבדוק על מה משלמים ומה מקבלים בתמורה. לעיתים מה שנקנה בזול... בסופו של דבר עלול לעלות ביוקר...
  • כדאי לבדוק באם ניתן החזר כספי על ימים בהם אתה זכאי לרכב חלופי ולא ממשת זכות זו. במקרה זה קיימות חברות ביטוח המעניקות לך פיצוי כספי על כל יום.
  • יש לבדוק שירותים נלווים לפוליסת ביטוח רכב המספקים ערכים מוספים של נוחות במקרה אירוע (לדוגמא נציג שנשלח למקום התאונה ומטפל בכל הסידורים במקומך, הגעה של רכב חליפי עד הבית וכו'....)
  • כדאי לבדוק את החיסכון הכספי שניתן באם ביטוח חובה נרכש באותה חברה בה נרכש הביטוח המקיף/צד ג'. במקרה זה, תהיה זכאי להנחה נוספת בדמי הביטוח.
  • יש לשים לב כי שיעור ההשתתפות העצמית לירידת ערך, במקרה תאונה בה נקבעה ירידת ערך אינה עולה על 1.5% ממחירון הרכב.

 

למידע מדוע לבחור בנו בביטוח לרכב

למידע נוסף על ביטוח לרכב

* האמור לעיל הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה מידע מקצועי המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי בנושא רכישת הביטוח. החברה לא תישא באחריות כלשהי לכל תוצאה ישירה או עקיפה בגין הסתמכות על המידע.


קבלו הצעה משתלמת במיוחד בביטוח הרכב עכשיו!