נגישות
נגישות
פניות הציבור
קבלו הצעת מחיר מנציג

כמה עולה ביטוח משכנתא ואיך מחשבים את זה?

אם אתם עדיין לא יודעים מה זה ביטוח משכנתא ולמה צריך אותו, הנה המידע הבסיסי, וגם הכוונה איך ואיפה לחשב כמה עולה ביטוח משכנתא
28/09/2017 מאת: חן זיו
כמה עולה ביטוח משכנתא ואיך מחשבים

אם כבר יש לכם משכנתא אתם בטח יודעים, ואם אתם בדרך למשכנתא כדאי שתדעו - עלות המשכנתא כוללת גם עלות של ביטוח משכנתא. כלומר, בכל חודש אתם משלמים גם את החזר ההלוואה וגם את פרמיית ביטוח המשכנתא. לכן, מי שמתכנן לרכוש דירה חייב לדעת כמה עולה ביטוח משכנתא כדי לכלכל את צעדיו, ומי שכבר משלם כדאי שיבדוק אם אפשר להקטין את עלות הביטוח.

בטוחים שאתם יודעים מה זה ביטוח משכנתא?

מטרת הפוליסה שאתם רוכשים היא להגן על הבנק ממנו לוויתם את הכסף ולהבטיח שההלוואה תוחזר, גם אם יגרם אסון או נזק לדירה או לאדם שלווה את הכסף.

הפוליסה כוללת שני רכיבים: ביטוח למבנה וביטוח חיים ללווה. הדרישה לביטוח משכנתא מעוגנת בחוק, כאשר ללקוחות - מקבלי המשכנתאות - חופש מוחלט בבחירת הפוליסה.

לא קשה להבין את החשיבות של ביטוח המשכנתא, שבלעדיו בלתי אפשרי למעשה לקיים שוק מימון לדיור. אלא שביטוח המשכנתא לא מגן רק על המלווה; גם הלווים נהנים מביטוח המשכנתא.
תחשבו על מקרה בו מקבל המשכנתא נפטר, חלילה, מתאונה או מחלה, והמשפחה נשארת ללא הכנסה, וללא יכולת להחזיר את המשכנתא. במקרה כזה הביטוח משלם את המשכנתא לבנק והדירה נשארת בבעלות המשפחה.
או על מקרה של שריפה שבעקבותיה נדרש כסף לשיקום הדירה וכסף למגורים חלופיים עד שיושלם השיקום.

כמה עולה ביטוח משכנתא?

העלות החודשית של ביטוח משכנתא היא חלק מנוף חיינו לאורך כל חיי המשכנתא. התוספת לעלות המשכנתא עצמה היא קטנה יחסית, אבל במצטבר מדובר באלפי, אם לא עשרות אלפי, שקלים.

כדי לחשב כמה עולה ביטוח משכנתא, ניתן להשתמש במחשבוני משרד האוצר, שיעזרו לכם גם להבין מהם הפרמטרים שמשפיעים על מחיר הביטוח
מחשבון ביטוח דירה מבנה
מחשבון ביטוח חיים למשכנתא

***
למידע ולרכישת פתרונות ביטוח משכנתא - צוות AIG לשירותכם בטלפון 1-800-400-400 או באתר האינטרנט.