נגישות
נגישות
פניות הציבור
קבלו הצעת מחיר מנציג

מה חשוב לדעת על ביטוח אופנוע?

פוליסת ביטוח אופנוע צד ג של AIG מעניקה כיסוי עד 470,000 ש"ח במקרה של נזק לרכושו של צד ג'. לא הייתם רוצים לפגוש נזק כזה בלי פוליסה כזאת
31/03/2014 מאת: רונן מאיר

רכב דו-גלגלי, אופנוע או קטנוע, כשמו כן הוא – רכב. בכך חלות על בעלי אופנועים וקטנועים תקנות ביטוח רכב. כלומר, קודם כל ביטוח חובה המספק כיסוי לנזקי גוף וטיפולים רפואיים בנפגעי תאונות דרכים לנהג לנוסעים ברכב המבוטח ולהולכי רגל. בתחום זה שוק ביטוח אופנועים זהה לשוק הביטוח למכוניות. פוליסות החובה של ביטוח אופנוע שונות כמובן מן הפוליסות של ביטוח החובה למכונית, אך העיקרון זהה והתחרותיות דומה.

ביטוח אופנוע

אם קראתם את המאמר בנושא ביטוח צד ג, אתם בטח מבינים שחשיבותו לאופנוען לא נופלת מחשיבותו לנהג. פוליסת ביטוח אופנועים צד ג מספקת כיסוי לנזק שנגרם לרכוש של מישהו אחר ע"י כלי הרכב שלכם – האופנוע או הקטנוע. עד כמה זה חשוב? את התשובה יכולה לתת לכם פוליסת ביטוח אופנוע צד ג של AIG המעניקה כיסוי עד 470,000 ש"ח במקרה של נזק לרכוש צד ג'. לא הייתם רוצים לפגוש נזק כזה בלי פוליסה כזאת.

בעלי אופנועים וקטנועים נוהגים לפצל את תיק הביטוח שלהם, לרכוש ביטוח חובה בחברה אחת וביטוח מקיף או צד ג בחברה שנייה. התופעה נגרמת עקב המורכבות המיוחדת של פוליסות ביטוח מקיף בתחום הרכב הדו-גלגלי, שחשוף יותר לנזקי תאונות וגניבה. הפוליסות עלולות להיות יקרות מאוד עקב רמת הסיכון הגבוהה, ולכן הגמישות והתחרותיות אינן מאפיינות את התחום. לעומת זאת, כאמור, בתחומי ביטוח אופנוע חובה וצד ג התחרותיות גועשת. אולי המסלול התחרותי היחיד בו האופנוענים המתחרים אינם לוקחים על עצמם סיכונים אלא רק סיכויים.

זירת הביטוח משפיעה כמו תמיד על שווקים אחרים. במקרה זה על שווקי אביזרי הנעילה והאבטחה לרכב דו-גלגלי – שרשראות, מנעולים, אזעקות ועוד. ל-AIG גם כתב שירות לשירותי גרירה של רכב דו-גלגלי.

בשיחת טלפון אחת למספר 1-800-400-400 או באתר האינטרנט של AIG ניתן לקבל מידע אודות ביטוח אופנוע ולרכוש פוליסת ביטוח חובה וביטוח צד ג בהתאמה אישית.