תשובות לשאלות נפוצות בנושא חיסכון בביטוח בריאות

תשובות לשאלות נפוצות בנושא חיסכון בביטוח בריאות

למה צריך ביטוח בריאות פרטי אם יש חוק בריאות ממלכתי? מדוע פוליסות ביטוח פרטיות הפכו לכל-כך פופולאריות? מהו 'כפל ביטוח' ואיך מונעים אותו?

פוליסות ביטוח בריאות פרטי נמצאות בעת האחרונה בלב הדיון הציבורי, והגיע הזמן לדעת כמה דברים חשובים על הרובד השלישי של מערך ביטוחי הבריאות בישראל. לפניכם תשובות לארבע שאלות נפוצות של מבוטחים בנושא:

למה צריך ביטוח בריאות פרטי אם יש חוק בריאות ממלכתי?

ביטוח בריאות פרטי הוא המשלים האמיתי לחוסרי ביטוח בסל הבריאות הממלכתי ובשירותי בריאות נוספים (שב"ן) של קופות החולים. הפוליסה הפרטית מאפשרת לכל אחד להתאים את הכיסוי הביטוחי בדיוק לפי צרכיו האישיים וצרכי משפחתו, בכלל זה טיפולים ותרופות שאינם כלולים ברובד הממלכתי וברובד השב"ן.
ההכרה של ישראל, מן המדינות המתקדמות בעולם בנושא ביטוח בריאות ממלכתי, בצורך ברובד פרטי היא הוכחה לחשיבותו ולצורך בביטוח בריאות בהתאמה אישית, בנוסף לביטוח הכללי.

מדוע פוליסות ביטוח פרטיות הפכו לכל-כך פופולאריות?

כמה גורמים מניעים את הצמיחה המדהימה של תחום ביטוח בריאות: ראשית, העלייה במודעות הציבורית לחשיבות של ביטוח בריאות והעלייה העצומה ברמת המידע והידע של הציבור כתוצאה מהתפשטות השימוש ברשת האינטרנט. יודעים יותר, מבינים יותר ורוצים יותר. שנית, העלייה ברמת החיים מאפשרת ליותר ויותר משפחות ליהנות מהכיסוי הביטוחי של פוליסה פרטית.
כוח מניע נוסף מאחורי התפתחות ענף ביטוח בריאות בעולם ובישראל היא ההתפתחויות המרעישות במדע הרפואה שמסוגל היום לתת פתרונות אפקטיביים לבעיות רפואיות ומחלות שבעבר הקרוב היו בלתי ניתנות לטיפול.

מהו 'כפל ביטוח' ואיך מונעים אותו?

'כפל ביטוח' הוא מצב בו מכלול הכיסויים הביטוחיים כולל מספר דברים יותר מפעם אחת. כלומר, משלמים פעמיים על אותו כיסוי בלי שלמעשה נהנים מכיסוי מורחב. תופעה זאת הינה נפוצה ביותר ועפ"י כלכלנים מהווה את אחת הבעיות הכאובות בתחום הביטוח.
פוליסת AIG Medical החדשנית היא הראשונה מסוגה שנמנעת מתופעת 'כפל ביטוח' ומאפשרת לרכוש רק פעם אחת כל כיסוי ולשלם רק על מה שבאמת צריכים.

האם ביטוח בריאות פרטי יכול להיות תחליף לביטוח הממלכתי והשב"ן?

חלילה. ביטוח בריאות פרטי נועד במהותו להיות הביטוח המשלים לכיסוי הממלכתי והכיסוי של קופות החולים – לא במקום אלא בנוסף. נכון שהביטוח הממלכתי ניתן לכל אזרח באופן אוטומטי (משולם דרך המשכורת החודשית), אך המחשבה כי אפשר בלעדיו היא שגויה בתכלית.
הלכה למעשה סל הבריאות הממלכתי בישראל הוא מקיף ורחב וכאמור בין הטובים והמקיפים מסוגו בעולם. גם הרובד השני, שב"ן של קופ"ח, הוא רובד חשוב וחיוני. רק אחרי שני רובדים אלה בא הביטוח הפרטי. לא לפני ולא במקום.

אם גם אתם חושבים שכדאי להשלים את הכיסוי הביטוחי עם פוליסת ביטוח בריאות פרטית, הנה כמה טיפים לחיסכון מאת רואנה קרני, מנהלת תחום ביטוח חיים ובריאות ב-AIG, החברה שמובילה את המהפכה בתחום:

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים