ביטוח דירה - יש לכם כיסוי לכריסטמס או פסח

ביטוח דירה – יש לכם כיסוי לכריסמס או פסח?

נתונים מאנגליה מראים כי בימי חג המולד יש עלייה משמעותית בהיקף הפריצות לבתים. תופעה זאת, במימדים קטנים יותר, מוכרת גם בישראל ובמיוחד בחג הפסח. כמה טיפים למניעת פריצות ובדיקת ביטוח דירה

העולם הנוצרי מתכונן לחג המולד, הכריסטמס, עם חגיגת קניות מסורתית שכוללת המון מכשירים אלקטרוניים, גאדג'טים יוקרתיים, משחקים מתוחכמים ושאר צעצועים טכנולוגיים חדשניים. בתום השופינג הגדול שלפני החג יוצאים רבים לבילוי כריסטמס בחיק המשפחה או אצל ידידים ומשאירים את המתנות המרגשות לבד בבית. זה הזמן בו הפורצים והגנבים שיוצאים לעבודה. גם הם אוהבים את כל האלקטרוניקה היוקרתית והיקרה הזאת.
נתונים שפרסמו באנגליה מצביעים על עלייה של כ-20% בשיעור הפריצות לבתים בימי חג המולד בהשוואה לימים רגילים, הבאה לידי ביטוי בעלייה דומה של תביעות ביטוח דירה.

על-פי פרסומים שונים התופעה של עלייה בפריצות לבתים בימי חג מוכרת גם אצלנו בישראל, בעיקר בחג הפסח בו גם יוצאים לחגוג עם המשפחה וגם יוצאים לחופשות וטיולים.

איך להקטין את הסכנה לפריצה?

פורצים מחפשים בתים שנראים ריקים. לכן, הפתרון היעיל ביותר הוא למצוא אדם קרוב שיוכל להתגורר בבית בעת שאתם מבלים בחוץ לזמן ממושך, אלא שבימי חג ומועד בהם כולם (חוץ מהפורצים, כמובן) רוצים לחגוג עם המשפחה והחברים, לא קל למצוא אדם פנוי. הסיכוי גדול יותר בחופשות וטיולים בחול המועד.

כדי ליצור תחושה כאילו יש מישהו בבית, השאירו אורות דולקים, רדיו או מוסיקה מתנגנת. רצוי ליצור תחושה כי יש פעילות ביותר מחדר אחד בבית. רוקנו את תיבת הדואר, ואם אתם יוצאים לחופשה ארוכה בקשו מאחד השכנים לרוקן את התיבה מדי מספר ימים. אל תשאירו חפצי ערך יקרים במקומות גלויים ומנעו כל אפשרות להציץ מבחוץ תוך הבית. אל תשאירו מפתח מתחת לשטיחון, בעציץ או בכל מקום אחר.

מערכות אבטחה ואזעקה

קיימים מספר פתרונות לאבטחת הבית. השילוב הטוב ביותר הוא התקנת מערכות התראה ואזעקה, כולל מצלמות, המקושרות למוקד אבטחה מאויש עם שירותי סיור. בכל דרך שתבחרו ודאו כי מי שבוחן את הבית ידע כי הוא מאובטח ולכן מוטב לדלג עליו.

בדקו את ביטוח הדירה

פוליסת ביטוח דירה יכולה לכלול כיסוי למבנה וכיסוי לתכולה, המכסה נזקי פריצה. ודאו כי הפוליסה שלכם כוללת את הכיסוי הדרוש. אם רכשתם לאחרונה דברים יקרים, בדקו כי הפוליסה שלכם מכסה גם את התכולה חדשה, ואם לא – דאגו לעשות הרחבה מתאימה.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים