פסנתר וכורסא – הרחבות לביטוח תכולת דירה

ביטוח תכולת דירה – כיסויים לבחירתכם

יש שיקולים רבים מדוע לרכוש רק ביטוח תכולה. בכל מקרה, חשוב להכיר את מגוון אפשרויות הכיסוי לנזקי תכולה, ולדעת מדוע גם לשוכרים כדאי לחשוב על ביטוח מבנה

כידוע, ביטוח דירה מורכב למעשה משתי פוליסות – מבנה ותכולה – שניתן לרכוש בנפרד זו מזו. אנשים רבים רוכשים ביטוח תכולת דירה בלבד, ללא ביטוח מבנה. זאת תופעה נפוצה בעיקר בקרב אלה שגרים בדירות שכורות; כלומר, מתגוררים בנכס בבעלות של מישהו אחר, כאשר הרכוש שבתוך הנכס המושכר – רהיטים, שטיחים, מכשירי חשמל, מחשבים וכד' – שייך להם, ועליו הם רוצים להגן.
כמובן שיש גם מי שרוכש רק ביטוח תכולה משיקולים כלכליים מידיים, או משיקולים אחרים.

יהיה השיקול אשר יהיה, כדאי להכיר את ביטוח התכולה, כדי להתאים אותו לצרכים האמיתיים ולתקציב האפשרי.

הפרנציפ של ביטוח תכולת דירה דומה לביטוחים רבים אחרים; מתחילים מכיסוי בסיס ומוסיפים עליו הרחבות לפי הצורך והיכולת.

מהן אפשרויות הכיסוי בביטוח תכולת דירה?

  • כיסוי הבסיס – לנזקי פריצה, זדון, אש, ברד, פגיעה של כלי טיס ואירועי נזק נוספים המפורטים ברשימת מיקרי הביטוח של הפוליסה התקנית.
  • כיסוי צד ג' – לנזקי גוף ורכוש שנגרמו לצג שלישי, כגון אורחים, שליחים ואחרים , שאינם נמנים עם בני הבית המתגוררים כדרך קבע, כתוצאה מרשלנות המבוטח. כיסוי צד ג' מובנה בפוליסת התכולה ללא תוספת מחיר. בפועל – חלק מכיסוי הבסיס.
  • נזקי צנרת – לנזקים שנגרמו ממקור מים פנימי, כגון פיצוץ בצינור.
  • סייבר – בAIG  הכיסוי כולל סיוע לטיפול באירוע תקיפת סייבר של הרשת הביתית ומכשירי החשמל המחוברים אליה. ההרחבה כוללת מענה ראשוני, טיפול מומחה סייבר, ותיקון או פיצוי בשל מכשירים שנפגעו.
  • כל הסיכונים – לנזקי אובדן של תכשיטים וחפצי ערך עפ"י ערכם (לפי הערכת שמאי/קבלות).
  • רעידת אדמה
  • מערכות קול
  • החלפת מפתחות – כולל תשלום לפורץ מנעולים במקרה וננעלתם מחוץ לבית, ללא תוספת מחיר.

בכל זאת, גם בדירה שכורה כדאי לשקול ביטוח מבנה להוסיף סעיף של אחריות צולבת.

כאמור, שוכרי דירות רבים מסתפקים בביטוח תכולה מתוך מחשבה שבעלי הנכס (המשכירים) צריכים לדאוג לביטוח המבנה. אלא שגם במקרים של נזק למבנה, השוכרים עלולים למצוא את עצמם בפני תביעה.
לכן, מומלץ לשוכרים לבקש מבעל הנכס להוסיף כיסוי של "אחריות צולבת" לביטוח המבנה של המשכיר. הכיסוי נועד למנוע מצב בו חברת הביטוח לא תשלם על נזק שנגרם משכיר ע"י השוכר או נזק שנגרם לשוכר ע"י  המשכיר. עפ"י סעיף זה שניהם מכוסים במסגרת הביטוח , בכפוף לתנאי הפוליסה כמובן..

קראו: מי צריך לבטח דירה מושכרת – המשכיר או השוכר?

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים