שירות הר הביטוח ללקוחות AIG

רוצים לעשות סדר בפוליסות? הכירו את 'הר הביטוח'

מערכת הר הביטוח של משרד האוצר מאפשרת לגלות כפל ביטוח, חוסרי ביטוח ופוליסות נשכחות. איך נציגי AIG יכולים לעזור?

האם אתם משלמים על ביטוחים שאינכם צריכים? האם אתם משלמים פעמיים על אותו כיסוי? האם קיימת פוליסה שחשבתם שיש לכם, ובעצם אין לכם? האם יש לכם פוליסה שבכלל לא ידעתם, או שכחתם, על קיומה?
עד כמה אתם באמת שולטים במערך הביטוחים שלכם?

מפעם לפעם כדאי לעשות סדר בביטוחים, ובתקופה זו, בה יש צורך במחשבה מחודשת על התקציב, בדיקה יסודית של מערך הכיסויים והתשלומים חשובה מאי-פעם. בואו נחסוך…

הסבר: איך נוצר "בלגן ביטוחי"?

תופעות של 'כפל ביטוח', חוסרי ביטוח, או של 'פוליסות נשכחות', הן הרבה יותר נפוצות ממה שמקובל לחשוב. אלפי משפחות בישראל שכבר עשו סדר במערך הכיסויים, הופתעו לגלות שלאורך שנים הם סחבו "בלגן ביטוחי", שגם עלה להם כסף וגם השאיר אותם חשופים – כל משפחה והבלגן שלה. איך המצב אצלכם?

התופעה, שהיא לא ייחודית לישראל, נוצרה משתי סיבות עיקריות

 • הסיבה האובייקטיבית – היום כאשר עומדים לרשותנו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים לאחסון, ניהול ושיתוף מידע, קל יותר לדעת ולשלוט בנכסים הפיננסיים שלנו, ביניהם פוליסות הביטוח השונות. אך בעבר הדברים היו פחות נוחים ופשוטים. הארכיונים היו פיזיים, הנגישות היתה מורכבת, והרישום היה ידני. קל היה לאבד קשר עם פוליסות ועם אינפורמציה.
 • הסיבה הסובייקטיבית – בואו נודה על האמת; אף פעם לא הקפדנו על סדר בתיק הביטוח האישי והמשפחתי. מי באמת זוכר אילו פוליסות יש לו? מה כתוב בהן? אילו כיסויים כלולים בהן?
  ובכן, להזנחה יש מחיר.

הבשורה הטובה היא, שהיום יש מערכות וכלים המאפשרים לעשות סדר ולשלוט ביד רמה במערך הכיסויים.

אז איך עושים סדר ביטוחי?

בשנת 2017 השיק משרד האוצר את מערכת 'הר הביטוח', המאגדת במסגרת אחת את כל פוליסות הביטוח שהונפקו למבוטחים בישראל ע"י כל חברות הביטוח, בכל התקופות. המערכת זמינה לכל באינטרנט.

המשמעות היא, שכל אחד, כל אזרח, יכול לקבל מידע על כל הפוליסות הרשומות על שמו במקום אחד, שנמצא בניהול ובפיקוח ממשלתי. השירות ניתן ללא תשלום.

הר הביטוח

פוליסות עליהן ניתן לקבל מידע במערכת הר הביטוח

 • ביטוח חיים
 • ביטוח בריאות
 • ביטוח סיעוד
 • אובדן כושר עבודה
 • ביטוח רכב
 • ביטוח דירה
 • ביטוח עסק

משרד האוצר: אתר מידע אודות הר הביטוח
משרד האוצר: אתר הר הביטוח

בדקתם בהר הביטוח? מה עושים עם המידע?

את הבדיקה במערכת הר הביטוח אפשר לעשות לבד, באופן עצמאי, באינטרנט; מקלידים את הפרטים ומקבלים את המידע המפורט.
לפענח את המידע, להסיק את המסקנות, ולתכנון את הפעולות – בשביל זה כבר צריך ידע מקצועי.
הר הביטוח

עשיתם סדר ביטוחי – מה הלאה?

לאחר שפתרתם בעיות של כפל ביטוח, השלמתם חוסרי ביטוח, ועשיתם סדר בתיק הביטוח האישי והמשפחתי, כדאי להיכנס לשגרת ביטוח חדשה, שתמנע בעיות כאלה בעתיד.
במילים אחרות: נהלו רישום של הביטוחים, שימרו העתקי פוליסות, הכירו את הכיסויים הכלולים, והקפידו על "קשר עין" עם המידע – לפחות פעם ברבעון.

אתם יכולים להיעזר בכלים דיגיטליים, שהופכים את ניהול המידע והמעקב לקלים ונוחים יותר.
תבנית טרלו לדוגמא

נציגי השירות של AIG יכולים לעזור

בשיחה עם נציג שירות או נציג מכירות של AIG, מתבצעת כניסה לאתר 'הר הביטוח', כחלק מביצוע הליך התאמת הביטוח לצורכי המועמד, הכוללים בין השאר גם מניעה של כפל ביטוח.
הבדיקה מתבצעת יחד עם הלקוח ובאישורו. בשלב זה הנציג יכול לספק ללקוח, במידה ויבקש, מידע אישי מתוך תצוגות המערכת שלפניו. שירות זה אינו מהווה תחליף לבדיקה אישית מעמיקה ויסודית של הלקוח בזמנו החופשי.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


  הורדת מסמכים