מה זה ביטוח צד ג'

מה זה ביטוח צד ג'? כמה דברים שאולי לא ידעתם

לא, ביטוח צד ג' אינו שייך רק לתחום הרכב, בו הוא משחק אפילו תפקיד כפול. אז מה זה ביטוח צד ג' לרכב, לדירה ולעסק?

מה זה ביטוח צד ג'? בטוחים שאתם יודעים? אז בואו ננסה להפתיע אתכם; אם יש בבעלותכם רכב יש לכם ביטוח צד ג'. אתם לא זוכרים שרכשתם אחד כזה?!! אז כנראה שפשוט אינכם יודעים כי ביטוח החובה לרכב בחלקו הוא למעשה ביטוח צד ג', וגם שפוליסת הביטוח המקיף שלכם כוללת כיסוי צד ג'.

התשובה המסחרית לשאלה הפופולארית 'מה זה ביטוח צד ג' לרכב?' מתייחסת כמעט תמיד לכיסוי לנזקים שנגרמו לרכוש של מישהו אחר (צד שלישי) כתוצאה מהשימוש ברכב – כיסוי הכלול, כאמור, בביטוח המקיף וניתן לרכישה גם בנפרד עבור מכוניות ששוויון נמוך.
בקיצור, ביטוח צד ג' שאתם מכירים הוא סוג של ביטוח רכוש נועד להגן עליכם מפני תביעות בגין נזקים שאתם אחראים להם.

כפי שכבר הבנתם, ביטוח צד שלישי הוא רחב הרבה יותר בפועל. כאמור, ביטוח חובה לרכב הוא בחלקו ביטוח צד ג' המיועד לכיסוי לנזקי גוף ונפש ולא לנזקי רכוש. אם תשאלו נהג אמריקני מה זה ביטוח צד ג' לרכב, סביר להניח שזאת תהיה תשובתו – למה שאנחנו קוראים ביטוח חובה האמריקנים קוראים ביטוח צד ג'. את הכיסוי לנזקי גוף הם חייבים לרכוש – בדיוק כמו אצלנו – ואת הכיסוי לנזקי רכוש הם רשאים לרכוש.

וזה עוד לא הכל; עם כבר עונים לשאלה מה זה ביטוח צד ג', אז כדאי לדעת שכיסוי צד ג' לנזקי רכוש קיים גם בביטוח דירה. הוא מכסה למשל נזקים שנגרמו לדירת שכנים כתוצאה מהצפת מים בדירתכם.

תחום נוסף בו נפוצים כיסויי צד ג' הוא ביטוח מסחרי, המציע, לדוגמא, הגנה דומה לזו הקיימת בביטוחי דירה וגם כיסויים מתקדמים כגון כיסוי לנזקים שנגרמו ללקוחות, ספקים ושותפים עסקיים כתוצאה ממתקפת סייבר.

אז עכשיו, כשאתם יודעים יותר מה זה ביטוח צד ג', אתם גם בטח מבינים יותר את חשיבותו. במקרים רבים הוא עושה את ההבדל בין מקרה מצער לבין טרגדיה פיננסית.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים