עץ שקרס על מכונית – תביעת נזקי סערה

מי משלם על נזקים שנגרמו לרכב בזמן סערה?

אם יש פוליסת ביטוח מקיף לרכב, חברת הביטוח מכסה את הנזקים בתהליך תביעה סטנדרטי. סערה כלולה במסגרת הסיכונים המכוסים. ואם אין ביטוח מקיף?

החורף כבר פה. אמנם בינתיים אנחנו חווים חורף סולידי עם ימי גשם אך לא עם ימי סערה. אבל כולנו זוכרים שנים קודמות בהן התחוללו סערות שגרמו לנזקים ואפילו קשים, ובנוסף אף אחד מאיתנו לא יודע מה ילד יום – האם החורף שהיה עד כה שקט יחסית יביא עמו גם סערה אחת או יותר? כלומר, יש פוטנציאל לנזק לרכב שלכם.

סיכוני סערה לרכב שלכם

מי מאיתנו לא צפה בהשתאות רבה בסרטוני יו-טיוב עם צילומי סערות מרחבי העולם, שהן כל-כך עזות עש שביכולתן להעיף מכוניות באוויר למרחק של עשרות מטרים. בישראל אנחנו לא מכירים סערות בעוצמות כאלה, אבל גם הסערות המקומיות שלנו טומנות בחובן סיכונים לרכוש.

כלומר, רוב הסיכויים שהמכונית שלכם לא תתעופף ברוח, אבל יש סיכוי סביר שבמקרה סערה היא חשופה לכמה סוגי נזק אופייניים:

סיכוני שיטפון – ככל הנראה זהו הסיכון הנפוץ ביותר בימי סערה של החורף הישראלי; שילוב של ריבוי גשמים בזמן קצר עם בעיות ניקוז גורם לשיטפונות ולהצפות ברחובות ולעתים גם בחניונים תת קרקעיים. ברור שמכונית שנמצאת זמן ממושך כשהיא שקועה במים סופגת נזק. במכוניות המודרניות המצוידות במערכות דיגיטליות מתקדמות, לנזקי שיטפון יש השפעה גדולה יותר, אפילו עד כדי 'אובדן מוחלט' (טוטאל-לוס). סוג אחר של נזק הנובע משיטפון הוא חבטות שהמכונית סופגת כאשר היא נסחפת בשיטפון.

סיכוני קריסה – עצים, עמודים, גדרות, סככות – כל אלה מועדים לקריסה במקרה של סערה המלווה ברוחות עזות. כאשר אחד מאלה קורס על הרכב שלכם, מובן מאליו שנגרם נזק משמעותי.

סיכוני סחף – הזכרנו קודם מקרה בו המכונית נסחפת בשיטפון, אך באותה מידה המכונית חשופה לנזק מחפצים שנסחפים אל המכונית ופוגעים בה. דומה במידה רבה לנזקי קריסה.

סיכוני יעף – כמו שיש דברים שעלולים להיסחף אל המכונית שלכם ולחבוט בה, יש גם דברים שעלולים להתעופף ממרחק ולנחות על המכונית.

מי משלם על נזקי סערה שנגרמו לרכב?

פוליסת ביטוח מקיף לרכב כוללת גם נזקי סערה. כלומר, מי שמבוטח בביטוח מקיף פשוט צריך לפתוח תביעה ולהתנהל מול חברת הביטוח שלו בנוהל המקובל בנושא תביעות ביטוח רכב.
בימים אלו של טכנולוגיות מתקדמות התהליך הוא מהיר ופשוט, ומתבצע תוך שימוש בכלים דיגיטליים שחוסכים זמן ומאמץ.

לצורך הגשת תביעה בגין נזקי סערה, חשוב מאוד לתעד את הנזק ואת המיקום של הרכב בעת קרות הנזק.

בהיעדר ביטוח מקיף ובתנאי שהנזק לרכב נגרם כתוצאה ממחדל ו/או רשלנות של רשות מקומית, ניתן במקרים מסוימים לפעול לקבלת החזרים כספיים מול הרשות המקומית.

עדיף להיות מכוסים עם ביטוח מקיף לרכב.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים