פתרונות ביטוח דירה - מדריך מקוצר לבית המעוצב

פתרונות ביטוח דירה – מדריך מקוצר לבית המעוצב

איזה כיף להיות בבית שהוא בדיוק כמו שחלמתם, להתענג על העיצוב המושלם וליהנות מכל ההחלטות שקיבלתם בדרך. זה בדיוק הזמן לשאול: האם כל זה מבוטח? הכירו את המגוון של פתרונות ביטוח דירה לבית שלכם

הבית נראה נפלא, בדיוק כמו שחלמתם. כמו שתכננתם. אוה, כמה שעות שתכננתם, חשבתם, דמיינתם, חיפשתם, מצאתם, התלבטתם והחלטתם. הנה עכשיו זה כאן, הבית מהחלומות, עם כל הפרטים הגדולים והקטנים שהתחברו לעיצוב מושלם. זה לא היה קל וזה לא היה זול, אבל היה כדאי.

עכשיו בואו "נקלקל" לכם את השלווה עם שאלה מטרידה: האם כל זה מבוטח? האם לקחתם בחשבון שההשקעה עלולה לרדת, חלילה, לטמיון? שאולי תצטרכו לשחזר הכל מהתחלה?

זה הזמן להכיר כמה פתרונות ביטוח דירה שכדאי לקחת בחשבון כשיש בבעלותכם דירה או בית:

פתרונות ביטוח דירה: מבנה, תכולה

זוהי פוליסה שנותנת מענה לסיכונים היכולים להתרחש בעת מגורים בנכס  – אש, פריצה, רעידת אדמה, שיטפון או הצפה מגורם חיצוני וכו'. הפוליסה כוללת שני מרכיבי יסוד:

 • ביטוח מבנה שמכסה נזקים למבנה עצמו – רצפה, תקרה, קירות,וכו' – ולצמודי מבנה כגון כיורים, אמבטיות, צנרת, מתקני ביוב ואינסטלציה, מתקני הסקה ומערכות סולאריות, מערכות מיזוג אוויר, דוודים, שערים, גדרות ודרכים מרוצפות וכו'.
  כמו כן מכסה ביטוח המבנה את החלק היחסי ברכוש משותף עם דיירם אחרים (חדר מדרגות למשל).
 • ביטוח תכולה שמכסה נזקים לכל חפץ הנמצא בדירה, למעט חריגים, שהינם בבעלותם בחזקתם או באחריותם של בעל הפוליסה ובני משפחתו. לדוגמא: ריהוט, ביגוד, תכשיטים, מכשירים חשמליים כגון מקרר ומכונת כביסה וכו'.
  קיים כיסוי מוגבל למגוון חפצי ערך כגון, פריטי אמנות, תכשיטים, אלא אם הוצגה קבלה/ הערכה בעדם וחברת הביטוח הסכימה לבטח אותם תמורת  דמי ביטוח נוספים. ניתן להרחיב את הכיסוי באופן משמעותי במסגרת כיסוי 'כל הסיכונים' הנותן מענה לכל נזק לרכוש המבוטח במסגרת כיסוי זה, גם מחוץ לדירה, למעט החריגים המופיעים בספר הפוליסה.
  עוד חשוב לדעת כי ביטוח תכולה אינו מכסה נזק למסמכים שונים כגון חוזים, ניירות ערך וכד'. לשם כך, נדרשים פתרונות ביטוח מתאימים.
 • כיסוי צד ג' – ביטוח התכולה כולל בתוכו הרחבה לכיסוי נזקים לצד שלישי. בביטוח מבנה בלבד ניתן לרכוש כיסוי זה תמורת דמי ביטוח נוספים.
  כיסוי צד ג' מכסה מגוון נזקים שנגרמו לרכושו או גופו של צד שלישי (שכנים, עוברי אורח) כתוצאה מרשלנות של המבוטח.

פתרונות ביטוח דירה כוללים מגוון שירותים בלעדיים כגון: החלפת מפתחות,אבדן ארנק, הגנת משכנתא וכו'.

הרחבות לביטוח דירה: נזקי צנרת, שירותי חירום ועוד

לפוליסות ביטוח דירה קיימות מספר הרחבות בתשלום שכדאי לדעת עליהן ולשקול את רכישתן. רשימה חלקית: נזקי צנרת, ביטוח כלפי צד שלישי ביטוח סכום נוסף למבנה המהווה כפל פיצוי בעת נזק למבנה הדירה כתוצאה מרעידת אדמה וכד'.

הרחבת לשבר תאונתי למערכות קול

הפוליסה העניקה הרחבה לנזק תאונתי למערכות קול ושמע כגון- טלוויזיה, מכשירי וידאו ומחשב אישי נייח.

ביטוח משכנתא: האם זה מספיק?

אם אתם משלמים משכנתא יש לכם גם ביטוח משכנתא. זה בא יחד. ביטוח המשכנתא כולל גם מרכיב של ביטוח מבנה (המרכיב השני הוא ביטוח חיים) שמיועד להגן על הדירה ועל המלווה (בד"כ בנק). במרבית המקרים יש להניח שהכיסוי במסגרת ביטוח המשכנתא בבנק, לא יספק אתכם, והוא כמובן אינו כולל את מרכיבי ביטוח התכולה, ביטוח כלפי צד שלישי וכן כיסויים נוספים.

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות אמנם אינו שייך באופן מסורתי לקבוצת פתרונות ביטוח דירה, אך תאונות קורות ורבות מהן קורות בבית. נפילות, כוויות ופציעות אחרות שעלולות לגרום הן להוצאות כספיות והן לאובדן הכנסות. פוליסות ביטוח תאונות אישיות מעניקות פיצוי במגוון מקרים ומאפשרות לעמוד בנטל ולשמור על רמת חיים נאותה כאשר נדרש.

שורה תחתונה: פתרונות ביטוח דירה צריכים להיות חלק ממערך השיקולים שלכם בכל הקשור לבית. כי העיצוב המושלם אמנם מסב אושר, אבל גם שקט נפשי הוא עניין חשוב.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת