דירה מעוצבת – שאלות ותשובות בנושא ביטוח דירה

ביטוח דירה – שאלות ותשובות אקטואליות

למה ביטוח דירה מפוצל ל-2 פוליסות? מה ההבדל בין עלות הקמה לשווי קנייה? האם ביטוח מבנה למשכנתא מספיק לכם? קבלו תשובות

במדור ביטוח דירה באתר AIG תוכלו למצוא מענה לשאלות הנפוצות ביותר בתחום ביטוח דירה. כאן ננסה לענות על כמה שאלות פחות נפוצות בדרך כלל, שעלו לאחרונה לראש סדר היום הצרכני, בעקבות אירועים אקטואליים.

מדוע ביטוח דירה מפוצל לשתי פוליסות – מבנה ותכולה?

ההיגיון הצרכני הבסיסי אומר שכדאי לרכוש ביטוח דירה מבנה ותכולה יחד, ובכך ליהנות מהגנה ביטוחית מירבית לדירה ולרכוש שבתוכה. קנייה מרוכזת מאפשרת בדרך כלל ליהנות גם מהטבות כלכליות. ואכן, רבים מצרכני הביטוח, שגרים בבית בבעלותם, עושים זאת ורוכשים את שני הביטוחים.

הפיצול בין פוליסת ביטוח מבנה ופוליסת ביטוח תכולה מאפשר גם למי שגר בדירה שאינה בבעלותו (דירה שכורה, למשל) לרכוש ביטוח עבור הרכוש ששייך לו, וכך לבעלי דירות להשכרה לרכוש את ביטוח המבנה בלבד.

טיפים בנושא ביטוח תכולת דירה למשפחות שגרות בשכירות

יש לכם דירה להשכרה? על מה אתם צריכים להגן

מה ההבדל בין עלות הקמה של דירה לבין שווי דירה?

אם קניתם דירה בבית משותף והחלטתם להרוס אותה לגמרי (להשאיר רק עמודים וכד') על מנת לבנות אותה בדיוק לפי טעמכם, יוצא ששילמתם על הדירה לפי שוויה בשוק הדירות (בהתאם למיקום, גיל, מצב וכד') וכעת יש לכם פרויקט שדורש תקציב מסוים. לאחר הפרויקט ערך הדירה עשוי לעלות, ותוכלו למכור אותה במחיר יותר גבוה מזה ששילמתם בקנייה.

ביטוח דירה מכסה נזקים שנגרמו לדירה לפי עלות הקמה, שכן הקרקע כבר נמצאת בבעלות המבוטח ואינה דורשת רכישה מחודשת במקרה של קריסת הדירה.

ערך המבנה מחושב, על ידי הכפלת עלות הבניה למ"ר בשטח הדירה והוא נועד לאפשר הקמת המבנה מחדש בקרות מקרה ביטוח, בהתייחס לסטנדרט הבנייה.

ניתן לבטח את דירה בבית משותף לפי כפל ערך המבנה (ואף יותר בחברות מסוימות) כנגד מקרים מסויימים בהם הדירה נהרסת כליל (מעל 70%) כחלק מקריסה של הבניין כולו. לדוגמא במקרה של רעידת אדמה.

האם ביטוח מבנה למשכנתא מספיק?

ביטוח מבנה למשכנתא משרת בדיוק את אותן מטרות כמו ביטוח מבנה "רגיל", לכן באופן עקרוני לא צריך להיות הבדל.

יש אנשים שטועים לחשוב שביטוח מבנה למשכנתא הוא בגובה יתרת המשכנתא בלבד, ולכן עלול לא להפסיק בעת הצורך. אך אין זה כך – הכיסוי בביטוח מבנה למשכנתא צריך לאפשר החזרת המצב לקדמותו, ולכן תקרת הכיסוי זהה לביטוח מבנה "רגיל".

ההבדל היחיד הוא שלביטוח מבנה למשכנתא ניתן להוסיף, בתשלום, הרחבה מיוחדת בשם 'הגנת משכנתא' המבטיח החזר משכנתא לתקופה של עד 12 חודשים, ותשלום שכר דירה חלופית עד 18 חודשים (6 חודשים מעבר לפוליסה התקנית) ועד גבול האחריות הנקוב בפוליסה.

מהו כיסוי הבסיס בביטוח דירה?

שתי הפוליסות המשלימות את הכיסוי לדירה – פוליסת ביטוח מבנה ופוליסת ביטוח תכולה – הן פוליסות גמישות. כלומר, יש כיסוי בסיס שעליו ניתן להוסיף כיסויים והרחבות לפי הצורך והיכולת.

כיסוי הבסיס בשתי הפוליסות מכסה נזקי אש, התפוצצות, ברד, פריצה, נזקי זדון ואחרים המפורטים בפוליסה.

ישנו כיסוי לרעידת אדמה גם נכלל בפוליסות. ניתן להסיר את הכיסוי לפי דרישה במבנה/תכולה או בשניהם

פוליסת ביטוח תכולה כולל גם כיסוי צד ג' לדירה ללא תוספת תשלום.

בואו מוכנים לרכישת ביטוח דירה – מילון מונחים מהיר

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים