שאלון – הצהרת בריאות

מתי ניתן לרכוש ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות?

ככלל, רכישת ביטוח בריאות מחייבת מילוי שאלון הצהרת בריאות לפיו ניתן לקבוע את סל הכיסויים ואת המחיר. במקרים מסוימים ניתן להצטרף לביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות

שאלה נפוצה בתחום ביטוח בריאות: האם ניתן לרכוש ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות? התשובה הקצרה היא – לא! בכל מה שקשור לביטוח פרטי-אישי, הצהרת בריאות היא חלק בלתי נפרד מן התהליך.
יחד עם זאת יש בעולם הביטוח אפשרויות יוצאות דופן, בהן רכישת ביטוח בריאות (או ביטוח חיים) אינה כרוכה במילוי הצהרת בריאות. בדרך כלל מדובר בביטוחים מצומצמים מאוד.

מהי הצהרת בריאות, ומדוע היא חשובה?

הצהרת בריאות היא שאלון בו הרוכש המיועד מצהיר, באמצעות התשובות לשאלות, על מצבו הבריאותי הנוכחי. באמצעות המידע יכולה חברת הביטוח להעריך אילו סיכונים היא מוכנה לקחת על עצמה, אם בכלל, ובאילו תנאים.

מטבע הדברים, שאלון בנושא בריאות הינו מורכב וארוך יחסית, אך תהליך דומה קיים בכל תחומי הביטוח.

בואו ניקח לדוגמא את הביטוח המוכר ביותר – ביטוח רכב; כאשר אתם מעוניינים לקבל הצעה לביטוח רכב, אתם ממלאים שאלון, שכולל מידע אודות הרכב והנהגים שמיועדים לנהוג בו.
המידע הזה מאפשר למבטח להעריך את רמת הסיכון ולתת הצעת מחיר. אם בין הנהגים יש גם נהג צעיר, מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר.

כך גם, כאמור, בביטוח בריאות, בו השאלון כולל בקשה למידע אודות ניתוחים, מחלות כרוניות, תרופות קבועות, אשפוזים בעבר וכד'. הצורך במידע זה על מנת להכין פוליסה הוא ברור ומובן.

רכישת ביטוח בריאות היא אבן יסוד בבניית סל ההגנות האישי והמשפחתי. מומלץ מאוד למלא את הצהרת הבריאות בסבלנות, בכובד ראש, ובשקיפות מלאה.
עפ"י הצהרת הבריאות ניתן יהיה לבנות מערך כיסויים מותאם אישית, עם סייגים והגבלות המותאמות למבוטח, ובמחיר מותאם אישית.

מתי אפשר לרכוש ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות?

במקרים מסוימים בלבד ניתן לצרף בני משפחה לפוליסת ביטוח בריאות, ללא הצהרת בריאות של המבוטחים הנוספים. זהו סוג של הטבה שיווקית, כאשר חברת הביטוח מוכנה לקחת את הסיכון הזה, בתמורה להצטרפות של מבוטח.
מובן, כי בעתיד, כאשר המבוטחים הנוספים, בדרך כלל הילדים, ירכשו ביטוח בריאות עבור עצמם, הם יידרשו למלא הצהרת בריאות.

דרך נוספת להצטרף לביטוח בריאות ללא צורך במילוי הצהרת בריאות, היא ביטוחים קבוצתיים. לדוגמא, במקום העבודה, המציעים לעתים חבילת כיסויים לעובדים.
בחלק מהמקרים ביטוחים קבוצתיים אינם תחליף מלא לביטוח בריאות פרטי, אך יכולים לשמש כמנוף לחיסכון בעת רכישה של פוליסת ביטוח בריאות פרטי. אם יש לכם ביטוח קבוצתי, תוכלו לרכוש ביטוח בריאות פרטי מצומצם יותר, במחיר נמוך יותר.

שורה תחתונה: אם החלטתם לבטח את עצמכם ואת משפחתכם בביטוח בריאות פרטי, המשלים את הכיסוי הממלכתי ואת שירותי קופות החולים, התכוננו מראש עם כל המידע הדרוש לביצוע הליך רכישה קצר ונינוח.

כל האפשרויות בביטוח בריאות פרטי

רק בריאות.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים