התייעצות עם רופא מומחה

התייעצות עם רופא מומחה לפני ואחרי ניתוח

אדם שאובחן כחולה בסרטן המעי הגס ועמד לפני ניתוח כריתה. בזכות כיסוי מתאים הוא זכה לעצה טובה וביצע את הניתוח בתהליך לא פולשני. מה חשוב לדעת על ביטוח התייעצות עם רופא מומחה

כמה חשובה התייעצות עם רופא מומחה? תשאלו את רן, בן 69 מרחובות, שהחשיב עצמו כאדם בריא ונהג להתגאות בכך שלמעט ניתוח אפנדיציט שעבר בגיל 45 מעולם לא אושפז וכמעט ולא פגש ברופאים מימיו.

לפני חמישה חודשים עבר רן בדיקת קולונוסקופיה שגרתית שהעלתה ממצאים מדאיגים, ותוך שבוע ניתנה האבחנה – סרטן במעי הגס.

בן לילה הוא מצא את עצמו בסטטוס חדש ולא מוכר: 'חולה אונקולוגי'. שטף המידע שניחת עליו הותיר אותו המום – עצות בלי סוף ממכרים יודעי דבר, מאמרים רפואיים שצריך לקרוא, בדיקות רפואיות תכופות, מפגשים עם עובד סוציאלי, שיחות עם הילדים המודאגים שלו וניסיון להרגיע את אשתו, שהפסיקה לישון בלילות ומסתובבת טרוטת עיניים.

בתכנית הטיפולים של רן נקבעו מספר מחזורי כימותרפיה ואחריהם ניתוח לכריתה חלקית של המעי.
לאחר 5 סבבי כימותרפיה נקבעה לרן בדיקת CT שהראתה כי הגידול במעי נעלם לחלוטין, אך המלצת הרופאים נותרה בעינה – לא לוקחים סיכונים והולכים לניתוח, כפי שנקבע מראש בתכנית.

רן וסילבי, אשתו, התלבטו מה לעשות. אמנון, החבר הטוב ביותר שלהם, עבר ניתוח דומה שנתיים קודם לכן ומאז לא חזר להיות האדם שהכירו – לאחר הניתוח סבל מזיהום קשה ומאז סיבוך רדף סיבוך.

אם יש דרך להימנע מהניתוח הזה, או לבצע אותו באופן פחות פולשני – רן וסילבי היו נחושים למצוא אותה. כיסוי ביטוחי למימון התייעצות עם רופא מומחה היה מאוד עוזר במצב הזה.

מזל שהיה להם שכל לרכוש אותו.

ברגע האמת – התייעצות עם רופא מומחה נוסף

ביטוח הבריאות הפרטי עם כיסוי לניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח סיפק את הפתרון: מימון שמאפשר להתייעץ עם רופא מומחה נוסף, לפי בחירתם, לקבלת חוות דעת נוספת לפני אישור ביצוע הניתוח.

הם חיפשו המלצות והגיעו למומחה בתחום כירורגיה זעיר-פולשנית (לפרוסקופיה). בפגישתם עבר הרופא המומחה על כל החומר הרפואי ואישר כי ביכולתו לנתח באמצעות לפרוסקופיה, ולבצע את הכריתה הדרושה מבלי שיהיה צורך לבצע פתיחת בטן מלאה, ובכך להקטין את הסיכון לסיבוכים.

הסיפור של רן – כמו סיפורים דומים רבים מספור – מדגיש את החשיבות בהתייעצות עם רופאים מומחים אגב ניתוח או הליך רפואי מחליף ניתוח.

בדיוק בשביל זה קיים כיסוי התייעצות עם רופא מומחה לפני, אחרי ותוך כדי ניתוח.

מתי נדרשת התייעצות עם רופא מומחה לקראת ניתוח?

פעמים רבות חשים מטופלים כי תכנית הטיפול שנקבעה עבורם אינה מדויקת או שאינה לוקחת בחשבון שינויים שחלו בתהליכי המחלה. חשוב מאוד כי במצב כזה תהיה למטופל האפשרות לפנות להתייעצות עם רופא מומחה שייתן חוות דעת נוספת ויציע אפשרויות אחרות, במידה וקיימות כאלה.

הדבר חשוב במיוחד כאשר מדובר בהליך רפואי פולשני כמו ניתוח, אשר יש לו השלכות פוטנציאליות על איכות חייו של המטופל בעתיד.

חלק מסל הכיסויים בביטוח בריאות פרטי

הכיסוי המיוחד עבור התייעצות עם רופא מומחה הינו חלק מן הכיסוי הכולל לניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח, המהווה רכיב יסודי בפוליסת ביטוח בריאות פרטי.
הכיסוי מעניק שלוש התייעצויות בכל שנה. עלות ההתייעצות תכוסה גם במידה ולא בוצע ההליך הניתוחי שההתייעצות נערכה בגינו.

הכירו את האפשרויות בביטוח בריאות פרטי

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים