תאונת דרכים קלה – עבר ביטוחי

מהו 'עבר ביטוחי' ואיך הוא חוסך לכם בביטוח רכב?

תיעוד של תביעות ביטוח הוא כלי צרכני חשוב. רוצים לחסוך בביטוח רכב? סעו בזהירות והציגו 'היעדר תביעות'

אפשר להניח כי אם יש לכם קצת ניסיון בביטוח רכב, כבר שמעתם את המונחים "עבר ביטוחי" או "היסטוריית תביעות". האם אתם גם מבינים אותם? האם אתם יודעים שהם יכולים להשפיע על המחיר שאתם משלמים עבור ביטוח הרכב שלכם?

מה פירוש 'עבר ביטוחי'?

המונח 'עבר ביטוחי' בתחום ביטוח רכב מתייחס בפועל לתביעות הביטוח הרשומות על שמו של בעל הרכב והרכב שבבעלותו. כן, גם לנהגים יש עבר ביטוחי וגם למכוניות שלהם יש.

מובן כי יש תאונות שאינן מדווחות. במקרים רבים יכול בעל רכב מבוטח להחליט לא לתבוע את חברת הביטוח בגין נזק מסוים שנגרם לרכבו. השיקולים הנפוצים לאי הגשת תביעה הם שמירה על עבר ביטוחי נקי והימנעות מדמי השתתפות עצמית.

איך עבר ביטוחי משפיע על מחיר ביטוח הרכב?

נהגים עם עבר ביטוחי נקי יכולים ליהנות ממחירי ביטוח רכב משופרים. חברות הביטוח למעשה מעניקות הנחה לנהגים זהירים, באמצעות הטבות מחיר על היעדר תביעות.
בתום כל שנת ביטוח החברה מספקת למבוטח מסמך של "עבר ביטוחי" בו משוקפת היסטוריית  התביעות שלו. לקוח שהעבר הביטוחי שלו "נקי", יכול ליהנות מהטבת מחיר מול כל חברת ביטוח.

מסקנה: רוצים לשלם פחות על ביטוח הרכב? היו זהירים בנהיגה והציגו העדר תביעות.

המסמך נמצא בדרך כלל באזור האישי של המבוטח. בנוסף, ניתן קבל מסמך עבר ביטוחי באמצעות מערכת הר הביטוח של משרד האוצר.

חשוב לדעת! לצורך הצעת המחיר לביטוח, חברות הביטוח מתייחסות לעבר הביטוחי של המבוטח לתקופה של 3 שנים אחרונות. כלומר, אם בעבר הרחוק היתה לנהג היסטוריית תאונות "בעייתית" היא אינה משפיעה במידה וב-3 השנים האחרונות יש לו עבר ביטוחי נקי.

איך עבר ביטוחי משפיע על שוק הרכב המשומש?

המידע אודות העבר הביטוחי של כלי הרכב בישראל זמין לאזרחים באמצעות אתר האינטרנט של מרכז הסליקה של חברות הביטוח. כדאי לבדוק שם לפני שקונים רכב משומש.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים