לב - ביטוח השתלות איברים

ביטוח השתלות – כי אנחנו לא חיים בסרט

אנחנו מכירים מהסרטים בקולנוע את נתיב ההרפתקאות שעובר איבר המיועד להשתלה עד לחדר הניתוח. אבל עבור רבים ההמתנה להשתלת איברים היא מציאות חיים. ביטוח השתלות איברים עושה את ההבדל

למרבה המזל, רובנו ככולנו מכירים את הנושא של ביטוח השתלות איברים רק מהסרטים, בהם רואים אדם הסובל בהמתנה לתרומת האיברים המיוחלת שתציל אותו. גם לאחר שמגיעה הבשורה המשמחת על איתור תרומה מתאימה, אנחנו מלווים את האיבר המיועד להשתלה בנתיב ההרפתקאות עד אל החולה שממתין לו. בסרטים מסוימים אף משתפים אותנו עם חוויית הניתוח עצמו ועם ההתמודדות שאחרי.

לא פלא, אם כך, שנושא השתלות איברים נראה לרובנו מסתורי ורחוק מכל מציאות הגיונית. אלא שלצערנו, עבור רבים מדובר במציאות חיים – ההמתנה, ההשתלה, המאבק לשרוד ולהחלים, השיקום. עבורם כל ההבדל, לעתים קרובות, הוא בתשובה לשאלה האם יש להם או אין להם ביטוח השתלות איברים.

ביטוח השתלות – מה זה בכלל?

ביטוח השתלות איברים הוא פוליסת ביטוח ייעודית לכיסוי ההוצאות הרפואיות העצומות הכרוכות בתהליכי השתלה. את הכיסוי ניתן לרכוש כחלק מפוליסת ביטוח הבריאות הפרטית אשר משלימה את סל שירותי הרפואה הציבורי – ממלכתי ואת שירותי הבריאות הנוספים אשר מציעות קופות החולים השונות (שב"ן).

כיסוי לכל שלב

ביטוח השתלות מספק כיסוי נרחב בכל אחד משלבי התהליך – לפני ההשתלה, בעת ביצוע ההשתלה ולאחריה.

כיסוי הוצאות לבדיקות הדרושות לפני ההשתלה:
הוצאות בגין בדיקות והערכת מצב רפואי, בדיקות לאיתור תרומה מתאימה של מח עצם, תאי גזע, דם טבורי ועוד.
הוצאות הכרוכות בבדיקת התאמה של האיבר המיועד להשתלה, כולל עלויות תהליך שימורו והעברתו למקום ביצוע ההשתלה.
הוצאות הטסה ושהייה של המטופל ושל אדם המלווה אותו לתהליכי השתלה בחו"ל או הוצאות הבאתו לישראל של מומחה הדרוש לתהליך ההשתלה במידה והמטופל אינו יכול לטוס.

כיסוי הוצאות במהלך ביצוע ההשתלה כולל שכר צוות רפואי, הוצאות חדר ניתוח, הוצאות אשפוז והוצאות טיפול רפואי הניתן במהלך האשפוז.

לאחר ביצוע ההשתלה מכסה הפוליסה שהייה בחו"ל בתקופת ההחלמה, חזרה לישראל, טיפולי המשך דרושים וגמלת החלמה חודשית למשך 12 חודשים לפחות.

פירוט הכיסויים בפוליסה

כולנו מקווים להיתקל רק בסיפורי השתלה בדיוניים ולעולם לא להכיר על בשרנו, חלילה, את הקושי הכרוך בתהליך זה במציאות. יחד עם זאת, איננו יכולים לדעת מה צופן בחובו העתיד ולכם בוחרים רבים להוסיף רכיב השתלות למעטפת ההגנה המשפחתית.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים