השוואת ביטוח דירה לביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא זה לא ביטוח דירה – אל תתבלבלו

בכל עסקת משכנתא יש לכלול פוליסות ביטוח חיים וביטוח מבנה. אלא שפוליסות אלה מיועדות להגן על נותן המשכנתא. כדי להגן על רכושכם יש לרכוש פוליסת ביטוח דירה פרטית בהתאמה אישית

ביטוח דירה כולל שני רכיבים: 1) ביטוח למבנה, 2) ביטוח לתכולה. הרכיב הראשון מכסה נזקים שנגרמו לדירה או לבית, והרכיב השני מכסה נזקים או גניבה שנגרמו לרכוש שבתוכם. ניתן לרכוש כל רכיב בנפרד. לדוגמא, שוכרי דירה יכולים לבטח את רכושם בלבד ומשכירי דירה את המבנה בלבד. מי שגר בבית בבעלותו צריך את שניהם, או כשני פוליסות נפרדות או במסגרת פוליסת ביטוח דירה כוללת.

למעלה מ-70% מאזרחי ישראל מחזיקים פוליסת ביטוח דירה, אבל לא לכולם יש באמת ביטוח דירה. כן, רבים אינם מבינים את ההבדל בין ביטוח דירה במסגרת המשכנתא לבין פוליסה פרטית לביטוח דירה.

עפ"י החוק, בכל עסקת משכנתא יש לכלול שתי פוליסות ביטוח – ביטוח חיים וביטוח מבנה. פוליסות אלה מיועדות להגן על נותן המשכנתא (בדרך כלל בנק למשכנתאות) ולא להגן עליכם.
הכיסוי בפוליסות ביטוח המשכנתא הוא בגובה ההלוואה בלבד, ואינו מכסה נזקים שמעבר לסכום זה, וכמובן שאינו מכסה נזק לתכולת הבית. מטרתו היא להבטיח את החזר המשכנתא למלווה.

לידיעתכם, אמנם חובה לרכוש ביטוח משכנתא אל לא חובה לעשות זאת דווקא בבנק.
כיום יכול כל מקבל משכנתא לבחור את פוליסת ביטוח המשכנתא כראות עיניו, עפ"י דרישות החוק והמלווה בנושא.

ביטוח משכנתא אינו תחליף לביטוח דירה

כדי להגן על רכושכם ולהבטיח כיסוי מקיף לנזק למבנה וגם לרכוש, יש לרכוש פוליסת ביטוח דירה פרטית בהתאמה אישית, בה אתם קובעים את היקף הכיסוי.
פוליסות ביטוח דירה מאפשרות גמישות רבה בבחירת הכיסוי הדרוש וכוללות הרחבות כלולות והרחבות בתשלום.

הגנת משכנתא בביטוח דירה

כדאי לדעת! ביטוח דירה של AIG יכול לכלול גם רכיב הגנת משכנתא, המבטיח החזר של תשלומי משכנתא ושל שכר הדירה עד 12 חודשים.
כלומר, אם נגרם נזק לדירה שבבעלותכם ועליכם למצוא פתרון דיור זמני עד להשלמת התיקון, הפוליסה של AIG – היחידה מסוגה בישראל – משלמת את החזרי המשכנתא ואת שכר הדירה.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים