חופשה עם ילדים בחו"ל - באיזה גיל להתחיל

חופשה משפחתית בחו"ל – באיזה גיל להתחיל?

ההמלצה היא לא לפני גיל 3. חופשה משפחתית בחו"ל עם ילדים קטנים צריכה להיות חוויה למזכרת. כמה טיפים לדרך

חופשה משפחתית בחו"ל צריכה להיות חוויה למזכרת, בין אם מדובר "בטיול הגדול" ובין אם בגיחה קצרה לסופ"ש ממוקד.

שאלת מפתח היא, כמובן, החל באיזה גיל אפשר לקחת ילדים לחו"ל?

ילד יכול ורשאי לטוס לחו"ל בכל גיל, מינקות, אך כאשר מדובר בחופשה שאינה אילוץ, כגון סדר פסח אצל הדודים בניו-יורק, לא מומלץ לצרף ילדים לחופשה בחו"ל לפני גיל שלוש. לא רק שהחוויה לא תותיר זיכרונות ורשמים בנפשו של הפעוט, אלא שהטרטור להורים עלול להפוך את החופשה לסיוט עבור כולם, כולל הילד.

מומחים מסמנים כמה אמות מידה להחלטה האם לקחת את הילד לחו"ל?

  •         האם הילד עדיין משתמש בחיתולים
  •         האם ניתן לתקשר עם הילד בדיבור שוטף
  •         האם ילד אוכל בכוחות עצמו

יש האומרים שגם כושר הניידות – כמה הילד יכול ללכת בכוחות עצמו – הוא שיקול מרכזי, אך לחופשות שופינג עירוניות, חופשות רביצה בחופים קסומים ובכלל חופשות קצרות ונינוחות, השיקול של הניידות העצמית עשוי להיות משני, אם בכלל.
בכל מקרה כדאי להצטייד בטיולון ובמנשא, כמובן.

חופשה משפחתית בחו"ל עם ילדים מגיל 3 ומעלה

ילדים בגיל 3 עד 7 ייקחו איתם במסע החיים רק שברי זיכרון מחוויות הטיול המשפחתי בגילים אלה, אבל תחושת ההרפתקה והריגושים ילוו אותם בעוצמה רבה תמיד. אם לילד יש אחים גדולים ממנו, עמם ניתן לחלוק חוויות מהחופשה המשפחתית "ההיא", האפקט הרגשי הוא כפול ומכופל ואף הזיכרון עשוי להיות חזק יותר.

מובן כי חופשה משפחתית עם ילדים מתחת לגיל 7 צריכה לכלול פחות מוזיאונים ויותר אטרקציות פעילות. ספארי באפריקה הרבה יותר ירשים את הפעוט מאשר הארכיטקטורה של פראג, למשל.

בחופשת סקי, לדוגמה, בה ילד קטן הוא בדרך כלל שותף לא פעיל (באתרים רבים יש הדרכות גלישה גם לפעוטות, חשוב לכלול את זמן ההשגחה של כל הורה בתוכנית הגלישה היומית.

הצפייה מן הצד בהתרחשות באתר הסקי אמנם יכולה להיות חוויה חזקה וססגונית גם לילד קטן, אך יחד עם זאת מומלץ להתכונן מראש לבילויים אחרים של הילד עם אחד ההורים, בזמן שההורה השני גולש.

בכל מקרה, תכנון חופשה משפחתית בחו"ל עם ילדים צריך להיות קפדני, ברמה של טיול מאורגן, עם מינימום מקום לספונטניות. תוכנית הטיול לא חייבת להתאים במלואה לילדים, אך חייבת להתייחס לנוכחותם הרציפה.

וכמובן אסור לשכוח – כולם צריכים כיסוי

בכל הקשור לביטוח נסיעות לחו"ל, כל היוצאים לחופשה המשפחתית, בכל הגילים, צריכים להיות מבוטחים. המינימום הוא כיסוי להוצאות רפואיות, כיסוי הבסיס, עליו ניתן להוסיף הרחבות שונות.

במקרה של חופשה משפחתית בחו"ל עם ילדים יש חשיבות יתרה לכיסוי לכבודה (מטען) שמבטיח כי לא תתקעו בחו"ל בלי בגדים וטיולון לילד, אם חלילה המזוודה שלכם תטוס למקום אחר בטעות (קורה).

חופשת סקי מחייבת לשקול רכישת הרחבת ביטוח לספורט חורף עבור הנוסעים שיעסקו בגלישה.

חופשה נעימה.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים