הממ"ד הרגשי של AIG

לאור המצב אנחנו ב- AIG החלטנו לכלול בפוליסת הבריאות את הממ"ד הרגשי – מעטפת מענים פסיכולוגיים למבוטחים המתמודדים עם מצבים נפשיים מורכבים וביניהם פוסט טראומה

אירועי המלחמה הביאו איתם באופן טבעי תחושות של חרדה, אי ודאות וחוסר אונים. אצל חלקנו, בוודאי אלה שחוו מקרוב אירועים טראומטיים ממלחמה או מטרור, אלה מצבים העלולים להתפתח גם לפוסט טראומה. ה- "פציעה השקופה" לא מאפשרת למתמודד איתה לחזור לחיים מלאים וטובים, וככל שמקדימים את הטיפול בה כך יגבר הסיכוי להחלים ולחזור לשגרת חיים.

רק השנה החליטו בחברת הביטוח AIG  לכלול בפוליסת הבריאות את הממ"ד הרגשי – מעטפת מענים פסיכולוגיים למבוטחים המתמודדים עם מצבים נפשיים מורכבים וביניהם פוסט טראומה. בין המענים הניתנים ניתן למצוא: טיפולים פסיכולוגיים וטיפולי CBT, ייעוץ פסיכיאטרי, טיפול בהפרעות אכילה וכן *טיפולים מותאמים לילדים כגון: ייעוץ בבעיות שינה, טיפול בבעיות הרטבה, טיפולים רגשיים מגוונים (שחייה טיפולית, רכיבת סוסים, תרפיה במוסיקה, טיפול בבעלי חיים), טיפולי נוירו פידבק ועוד.

מתוך רצון להמשיך ולשים את הממד הרגשי במרכז, הכריזה היום AIG על שיתוף פעולה נרחב עם עמותת נט"ל המעניקה סיוע נפשי לנפגעי טראומה על רקע מלחמה וטרור באמצעות חברת אג'נדות. במסגרת שיתוף הפעולה, עמותת נט"ל תכשיר מתנדבים מתוך עובדי AIG שישמשו כנאמני חוסן קהילתיים ובתוך AIG.

מיד עם פרוץ המלחמה ייסדה AIG את 'הממ"ד הרגשי', במסגרתו העניקה סיוע נפשי ראשוני ללא תנאי למבוטחיה ולכלל אזרחי ישראל, והעניקה גם כלים פרקטיים להתמודדות עם חרדה אצל ילדים. פונים רבים נעזרו בשירותים הללו.

יפעת רייטר, מנכ"לית AIG: "המהלכים האחרונים הם נדבך נוסף במהלך רחב שאנחנו מובילים מאז אוקטובר, תחת הכותרת "הממ"ד הרגשי", שמהותו התייחסות מקיפה לצרכים הרגשיים. מצוקות רגשיות לא נעלמות אחרי חצי שנה, והזנחה שלהן מקרינה על כל היבט בחיים שלנו, המשפחתיים, התפקודיים והתעסוקתיים. אלה מצבים שלרוב סמויים מהעין, והמחויבות שלנו להפנות אליהם זרקור, כדי שכל מתמודד נפש או נפגע טראומה יוכל לדבר על זה בפתיחות ולפנות לתמיכה מהקהילה".

להצטרפות לביטוח הבריאות שלנו

לצפייה בסדרת סרטוני ההדרכה עם מדריכת ההורים אפרת לקט – לחצו כאן

*ברכישת כיסוי ייעוץ ובדיקות, טיפולים רפואיים ורפואה משלימה

מאחלים לכם בריאות איתנה,
איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ.

הורדת מסמכים