מכוניות בחניה – ביטוח רכב לפי קילומטר

כמה נסעתם ב-2021 ואיך זה משפיע על ביטוח הרכב שלכם?

נתוני הנסועה (קילומטראז') הממוצעת בישראל נמצאים בירידה. הסיבות לכך ברורות לכולם. איך אתם צריכים להתייחס לממוצע, והאם כדאי לכם לעבור לביטוח רכב לפי קילומטר?

עפ"י נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס), בשנת 2020 נסעתם 2,700 ק"מ פחות מאשר בשנת 2019. נתוני שנת 2021 עדיין לא פורסמו, אך ניתן להניח שמגמת הירידה, או לפחות קיפאון, בקילומטראז' הממוצע של רכב פרטי נמשכת.
כולנו מבינים למה – עובדים יותר מהבית ונוסעים פחות לעבודה, הילדים לומדים בזום אז יש פחות נסיעות פיזור, וכל הקונספט של טיולים וחופשות נמצא כעת בהקפאה עמוקה.

הנתונים האלה אינם רק מידע פיקנטי. הם יכולים להשפיע על ההוצאה שלכם על ביטוח רכב.

האם הקילומטראז' הממוצע רלוונטי לגביכם?

באופן אישי בהחלט יכול להיות כי בשעה שהקילומטראז' הממוצע ירד אתם נסעתם יותר. זה בדיוק העניין של "ממוצע", שמסמן תופעה או מגמה כללית שיכולים להיות בה חריגים ואפילו קיצוניים.

לכן, כל החלטה שתקבלו, בנושא ביטוח רכב ובכל נושא אחר, צריכה להתייחס קודם כל לנתוני האמת שלכם – כמה אתם נסעתם באותה שנה, ומה תחזית השימוש ברכב שלכם לשנה הבאה.
נתוני הממוצע יכולים לשמש לכם כעזר להבנת תמונת המצב ולניתוח לקראת החלטה, אבל הם לא תחליף לבדיקה של נתוני השימוש בפועל שלכם.

לדוגמא: מקום המגורים שלכם; אם אתם גרים בערד אתם באופן קבוע נוסעים יותר מאלה שגרים בגבעתיים. כלומר, ההתייחסות של תושבי ערד ושל תושבי גבעתיים לממוצע הכללי היא שונה.
גם מספר הילדים במשפחה יכול לשנות את ההתייחסות לנתוני הממוצע, ואם אפילו אחד מן הילדים הוא ספורטאי, למשל, רמת הנסועה (קילומטראז') המשפחתית קופצת ליגה.

מן הסתם, הנתון הפרטי המשפיע ביותר הוא – האם אתם נוסעים ברכב שהוצאותיו השוטפות חלות עליכם, או שמישהו אחר משלם את ההוצאות במלואן או בחלקן.

אז למה הממוצע בכלל מעניין?

ראשית, נתונים כלל ארציים, ויותר מזה נתונים אזוריים, יכולים לעזור לכם לפענח את מצבכם הפרטי – האם אתם נוסעים יותר או פחות מהשכנים שלכם, ומדוע זה כך?
נתוני הממוצע יכולים גם לסייע לכם לסמן לעצמכם יעד אישי ריאלי. במילים אחרות, לא מזיק לדעת מה קורה באופן כללי כדי לגבש החלטה באופן פרטי.

תכלס, כדאי לעבור לביטוח רכב לפי קילומטראז'?

ודאי הבנתם שכל הדיון הזה בממוצעי נסועה נוגע, בסופו של דבר, לאפשרות לרכוש ביטוח רכב ולשלם לפי קילומטראז' בפועל – משלמים לפי כמה שנוסעים. האם זה כדאי לכם?

ביטוח רכב לפי קילומטראז' עשי להתאים לכם בשני מקרים עיקריים:

  1. כאשר הנסועה שלכם נמוכה. או כאשר אתם צופים ירידה דרמטית.
  2. כאשר במשפחה יש נהג צעיר.

הכל על ביטוח רכב לפי קילומטראז'

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים