ביטוח בריאות פרטי - סקירה במגזין AIG

וואלה, אפשר לחסוך בהוצאה על ביטוח בריאות פרטי

מהם הגורמים המאיצים את השימוש בפתרונות ביטוח בריאות פרטיים בישראל ובעולם? ביטוח בריאות פרטי בישראל – למה וכמה צריך? מה כדאי לדעת לפני שבוחרים? AIG ופורטל וואלה נותנים לכם תשובות

בעשורים האחרונים הופך תחום ביטוח בריאות ליותר ויותר משמעותי בענף הביטוח. בארה"ב, לדוגמא, ההוצאה של משפחה לביטוח בריאות פרטי מסך כל ההוצאה המשפחתית השנתית לבריאות היא למעלה מ-60%, עפ"י נתוני 2012. בקנדה ובגרמניה שיעור ההוצאה של משפחה לביטוחי בריאות פרטיים הוא 40% ויותר. בישראל שיעור ההוצאה על ביטוח בריאות פרטי מסך כל ההוצאה המשפחתית לבריאות הוא כ-18%.

אם הנתון הזה נראה לכם נמוך, עליכם לזכור כי בישראל קיים מערך ביטוח בריאות תלת-שכבתי, הכולל ביטוח ממלכתי וביטוח משלים באמצעות קופות החולים. ביטוחי הבריאות הפרטיים הם הרובד השלישי – המשלים האמיתי. יחד עם זאת, בהשוואה למדינות ה-OECD שיעור ההוצאה לביטוחים פרטיים בישראל גבוה מאוד. בפינלנד, לדוגמא, שיעור ההוצאה על פוליסות פרטיות הוא 8.5% בלבד. למעשה ישראל היא מן הן המדינות המפותחות ביותר בתחום וזה קשור לאיכויות הגבוהות של הרפואה בישראל.

מהם הגורמים המאיצים את השימוש בפתרונות ביטוח בריאות פרטיים בישראל ובעולם?

שפע כלכלי המאפיין את מדינות העולם המערבי ומדינות מתפתחות מאפשר, כמובן, "ריפוד" ביטוחי מלא יותר בהישג יד של יותר ויותר משפחות. העלייה בתוחלת החיים בעולם המפותח יוצרת צרכים חדשים ומשפיעה על צרכנות הביטוח. העלייה ברמת המודעות לבריאות – בין השאר בזכות הנגישות למידע באינטרנט – יוצרת מודעות גוברת לפתרונות הביטוח בנושא.
אך מעל הכל, הפריחה של תחום ביטוח בריאות היא תוצאה של התפתחות מדעי הרפואה והמחקר הרפואי. ככל שניתן לרפא (או להקל) יותר ויותר פגיעות ומחלות כך ניתן לבטח מפני יותר ויותר סיכונים.

ביטוח בריאות פרטי בישראל – למה וכמה צריך?

כאמור, ישראל מעניקה לכל אזרח ביטוח בריאות ממלכתי (סל הבריאות) שהוא מן הטובים מסוגו בעולם. בנוסף, רוב גדול של אזרחי ישראל נהנה משירותי בריאות נוספים (שב"ן) במסגרת תוכניות של קופות החולים השונות. אז למה צריך גם ביטוח בריאות פרטי?

הסבר קצר ותמציתי מאת אורנה קרני, מנהלת תחום מוצרי ביטוח חיים ובריאות ב-AIG ישראל:

לצפייה בסרטון

מה כדאי לדעת לפני שבוחרים ביטוח בריאות פרטי?

אם צפיתם בסרטון אתם כבר יודעים שהכינוי הפופולרי 'ביטוח משלים' אמנם מתייחס לשירותי הבריאות הנוספים של קופות החולים, אבל "המשלים האמיתי" הוא הביטוח הפרטי. לכן חשוב מאוד לרכוש (ולשלם) רק מה שצריך ואינו כלול ברובד הראשון והשני. כך תוכלו להיות בטוחים שיש לכם כיסוי ביטוחי רחב ומקיף לכל מגוון הסיכונים והצרכים שעלולים להיות במחיר החסכוני ביותר.

בסרטון הבא אורנה קרני מגישה כמה טיפים מקצועיים להשוואה בין פתרונות ביטוח בריאות:

לצפייה בסרטון

רוצים לדעת יותר על ביטוח בריאות פרטי? וואלה בריאות

הסרטונים הופקו ע"י מערכת פורטל התוכן המוביל וואלה, במסגרת ערוץ וואלה בריאות. אם אתם רוצים לדעת יותר על הבריאות שלכם ושל בני המשפחה, על חידושים רפואיים, אורח חיים בריא ועוד עניינים בריאים וגם על ביטוח בריאות יש לכם ערוץ עשיר בידע, מידע ותוכן. רק בריאות.

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים