מה זה ביטוח דירה יומי ומתי צריך אותו

מה זה ביטוח דירה יומי ומתי צריך אותו?

גם אם פילוסופית החיים שלכם היא "לי זה לא יקרה", יש מצבים בחיים שממש כדאי לרכוש ביטוח דירה. אם לא באופן קבע, לפחות לזמנים בהם אינכם בבית. הכירות את ביטוח דירה יומי

רוב הישראלים שנוסעים לחו"ל, למטרות חופשה או עבודה, דואגים לבטח את עצמם בביטוח נסיעה, שזה טוב. כמה מהם דואגים לבטח את הדירה למשך תקופת ההיעדרות? ואם לא, אז למה לא בעצם?

נעזוב לרגע את העובדה שביטוח דירה מקנה שקט נפשי רב ושומר על נכס שרובכם עבדתם קשה מאד כדי להשיג אותו, ויכול להיות שאתם עדיין משלמים עבורו מדי חודש. נעזוב לרגע את העובדה שבתוך הנכס הזה מצויים הפריטים היקרים ביותר ללבכם, חלקם בעלי ערך כספי ניכר, אחרים בעלי ערך סנטימנטלי, וזיכרונות שאין להם תחליף.
נעזוב לרגע גם את העובדה שרבים יוצאים מנקודת הנחה ש"לי זה לא יקרה" ולא ייתכן שיפרצו לכם לדירה, או שיגרם בה נזק שהתיקון שלו ידרוש מכם סכומי עתק.

אבל מה קורה כשאתם לא בבית בכלל? נסעתם לחו"ל, נעלתם את הבית, דאגתם לבטח את עצמכם בביטוח נסיעה, כך שאם חלילה תחלו או תפצעו במהלכה יהיה לכם כיסוי ביטוחי למימון ההוצאות. ומה עם הבית? אין אפילו מי שישגיח עליו.

למרבה המזל יש מי שחושב קדימה ומציע פתרונות ביטוחיים גם לכאלו שמעדיפים להימנע מרכישת ביטוח דירה. קוראים לזה ביטוח דירה יומי.

מה זה בדיוק ביטוח דירה יומי?

ביטוח דירה יומי דומה מאד לביטוח נסיעה לחו"ל. הוא מספק כיסוי ביטוחי לכל הימים בהם אתם נעדרים מהבית.

דמיינו לעצמכם תרחיש בו יצאתם לחופשה ודווקא אז החליטה הצנרת שלכם להתפוצץ, להציף את הבית ולפגוע בתשתיות כמו חשמל וטלפון, בפריטים כמו שטיחים  ומוצרי חשמל, או להרוס את הפרקט שהשקעתם כל כך בהתקנתו.
תארו לעצמכם גנבים שפורצים באין מפריע, מרוקנים את הבית מתכולתו ואולי על הדרך גם עושים איזה מעשה ונדליזם או שניים.

מה תעשו בלי ביטוח?

ביטוח דירה יומי – סוף מעשה במחשבה תחילה

ביטוח דירה נחלק לשניים – מבנה ותכולה – הכלולים גם בביטוח דירה יומי. ביטוח מבנה מתייחס לנזקים שנגרמו למבנה עצמו, כמו קירות וגג וכל מה שמחובר אליהם כדרך קבע, למשל חלונות ודלתות, תשתיות, הסקה ואפילו שערים וגדרות.
הביטוח מכסה נזקים שנגרמו כתוצאה ממקרה ביטוחי כגון:  שריפה , שיטפון ממקור מים חיצוני, וכיוצ"ב. גם אם הייתם בבית, תיקון הנזקים יכול להיות בסכומים שיהיה לכם קשה מאד לעמוד בהם, בעוד שעם הביטוח יש לכם כיסוי ביטוחי בגובה של קרוב למאה אלף ש"ח, שיכסו את עלויות התיקון.

ביטוח תכולה מתייחס לכל מה שיש בתוך הבית; למשל תמונות, תכשיטים, רהיטים מיוחדים, פסנתר וכיוצ"ב. אם פרצו לביתכם וגנבו תכולה המופיעה ברשימת הפריטים המבוטחים, אולי לא תוכלו להשיב את הזכרון ואת הסנטימנטים, אולם תוכלו לקבל פיצוי נכבד.

עלות ביטוח דירה יומי אינה גבוהה. מדובר בשקלים בודדים ליום, שמבטיחים לכם כמה עשרות, אולי אפילו מאות אלפי שקלים של פיצויים, במידה ואירע נזק או פריצה לבית. הוא גם מבטיח לכם נסיעה בראש שקט, בלי דאגות מיותרות.

10 דברים שחשוב לדעת על ביטוח דירה

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת


    הורדת מסמכים