תשובות לשאלות נפוצות על ביטוח משכנתא

תשובות לשאלות נפוצות על ביטוח משכנתא

רכישת דירה היא עסקת חיינו ופוליסת ביטוח משכנתא היא חלק מן העסקה. לפניכם תשובות לשאלות נפוצות של לקוחות בנושא ביטוח משכנתא

קבלת משכנתא לצורך רכישת דירה או בית היא, עבור רובנו, העסקה הגדולה של חיינו. לכן חשוב מאוד לבצע את העסקה בשיקול דעת ועל בסיס ידע ומידע מלאים ועדכניים. ביטוח משכנתא הוא חלק בלתי נפרד מהעסקה. כמה תשובות לשאלות נפוצות בנושא ביטוח משכנתא:

האם ביטוח משכנתא הוא חובה?

כל גורם המוסמך להעניק משכנתאות יכול לדרוש ממקבלי המשכנתא לרכוש ביטוח הכולל ביטוח דירה/מבנה וביטוח חיים. קבלת המשכנתא מבנק למשכנתאות או גורם אחר בדרך כלל מותנית ברכישת הביטוח המתאים.

מה כולל ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא כולל שני רכיבים: כיסוי למבנה מפני נזקי שריפה, הצפה וכד' (ביטוח דירה) וביטוח חיים למקבל המשכנתא בגובה סכום המשכנתא.

מדוע צריך ביטוח משכנתא?

ביטוח המשכנתא נועד להגן על המלווה ולהבטיח כיסוי להוצאות שיקום, במקרה של נזק לנכס הממושכן, ולהחזר המשכנתא במקרה של מוות או נכות מוחלטת של מקבל המשכנתא.

מהם היתרונות של ביטוח משכנתא למבוטח?

אמנם ייעודו של ביטוח משכנתא הוא הגנה על המלווה (הבנק) אך למעשה הוא מגן גם על הלווה ועל משפחתו מפני אובדן הנכס כתוצאה מאי יכולת לעמוד בתשלומים עקב מוות או נכות מוחלטת.

היכן רוכשים ביטוח משכנתא?

היכן שרוצים, בכל חברת ביטוח המספקת פוליסת ביטוח משכנתא.

הבנק רוצה שארכוש את הביטוח אצלו. האם אני חייב?

לא. הבנק המלווה רשאי להציע ביטוח משכנתא אך אסור לו לחייב את רכישת הביטוח באמצעותו.

כמה עולה ביטוח משכנתא?

את עלות רכיב ביטוח הנכס (ביטוח דירה) קובע מחיר הנכס. עלות רכיב ביטוח החיים נקבעת עפ"י פרמטרים כגון גיל, מגדר, סטאטוס עישון, מצב בריאותי, סכום המשכנתא, תקופת ההחזר ועוד.

חברת AIG מציעה לרוכשי דירות ובתים שירות מיוחד של ייעוץ בנושא ביטוח משכנתא בפגישה אישית.

לעיונכם: פוליסת ביטוח חיים למשכנתא של AIG

קבלו הצעת מחיר מהירה ומשתלמת