נגישות
נגישות
פניות הציבור
קבלו הצעת מחיר מנציג

להוציא את המקסימום מהמצבר של האוטו

מצבר מושפע מתנאי אקלים ומזג אויר. התאמה של סוג המצבר לתנאים אלה מבטיחה מיצוי מירבי של עוצמת המצבר והקטנה של קצב ההתבלות. באקלים הישראלי מומלץ לבחור במצבר קלציום היברידי. איכות המצבר נמדדת עפ" מספר פרמטרים
23/03/2014 מאת: זוהר כהן

כל מכונית היא גם מתחם חשמלי קטן, בנוסף להיותה קופסה מוטורית שנעה ממקום למקום. בעבר המערכת החשמלית של הרכב היתה מיועדת לשני עניינים ברורים ופשוטים – הצתה ותאורה. היום, כאשר בכל מכונית מותקנים מכלולים אלקטרוניים שמפקחים על המערכות המוטוריות ומספקים מדיה ותקשורת, חשיבותה של המערכת החשמלית במכונית היא גדולה יותר.

מקור הכוח החשמלי במכונית הוא המצבר

מקור הכוח החשמלי במכונית הוא המצבר, מתקן פשוט המבוסס על עקרונות מדעיים בסיסיים, אך מייצג עוצמה וחדשנות. אורך החיים של מצבר הוא כשנתיים עד שלוש שנים, מותאם ולא במקרה לקצב הפופולארי של החלפת מכונית בציי רכב ומשפחות. טיפול נכון במצבר עשוי להאריך את חייו עד פי שניים. 

איך שומרים על חיי המצבר לאורך זמן?
מצבר מושפע מתנאי אקלים ומזג אויר. התאמה של סוג המצבר לתנאים אלה מבטיחה מיצוי מירבי של עוצמת המצבר והקטנה של קצב ההתבלות. באקלים הישראלי מומלץ לבחור במצבר קלציום היברידי. איכות המצבר נמדדת עפ" מספר פרמטרים, ביניהם עמידות לחום גבוה, יכולת לספוג טלטולים הנובעים מפעולת המנוע ותנאי הדרך ועוד. מצבר איכותי מגיע עם תעודת אחריות למספר שנים.

גורם נוסף המשפיע על תקינות המצבר לאורך זמן הוא המטען – האלטרנטור. כדאי לבצע בדיקת טעינה אצל חשמלאי רכב מעת לעת על מנת לוודא כי האלטרנטור מספק למצבר מתח טעינה מדוייק, לא גבוה מדי ולא נמוך מדי.

מומלץ לנתק את המצבר כאשר הרכב אינו מתוכנן לנסוע במשך תקופה, לדוגמא כאשר יוצאים לחופשה בחו"ל ומשאירים את הרכב בחניון למספר ימים. 

ביטוח ושירותי דרך
פוליסת ביטוח מקיף לרכב אינה מכסה בלאי של המצבר, שהוא מוצר מתכלה. הכיסוי למצבר ניתן רק עקב מקרה ביטוחי ובמסגרת תעודת האחריות. לכן יש להקפיד על רכישת מצבר רק ממשווק מוכר המספק תעודת אחריות מקורית.

יחד עם זאת, פוליסת ביטוח מקיף לרכב עשויה לכלול רכיב של שירותי דרך הכוללים, בין השאר, שירות בנושא מצברים – לטעינה והחלפה. כדאי לחשוב על זה, כי כאשר המצבר שובק, וזה תמיד קורה בפתאומיות, שירותי דרך זה בדיוק מה שצריך.

בשיחת טלפון אחת למספר 1-800-400-400 או באתר האינטרנט של AIG ניתן לרכוש פוליסות ביטוח רכב, עם כיסוי רחב במחיר נוח, בכלל זה אפשרויות לשירותי דרך לרכב המבוטח.